Filament ANYCUBIC IPHTFBK-101 PETG-CF, 1 kg (černý)

- Kompletní specifikace
- Hodnocení 0
- Komentáře 0
Filament ANYCUBIC IPHTFBK-101 PETG-CF, 1 kg (černý)Není skladem665 Kč550 Kč bez DPH
Filament ANYCUBIC IPHTFBK-101 PETG-CF 1 kg (černý)
ANYCUBIC PETG-CF IPHTFBK-101 je filament vyztužený uhlíkovými vlákny, který nabízí výrazně vyšší tuhost a odolnost proti nárazům ve srovnání se standardním PETG. Díky své vyztužené struktuře jsou výtisky odolnější vůči tlaku a mechanickému poškození, což z něj činí ideální volbu pro náročné aplikace. Parametry, jako je Izodova rázová pevnost 60 kJ/m², odolnost proti nárazu 3100 MPa a tuhost materiálu 2550 MPa, potvrzují zvýšenou odolnost materiálu.

Estetika a odolnost za všech podmínek
Přidání uhlíkových vláken dodává výtiskům saténově matný povrch a zároveň maskuje vrstvy, čímž zlepšuje vzhled modelů bez nutnosti dodatečného zpracování. Filament se vyznačuje vysokou odolností vůči vodě a povětrnostním podmínkám, díky čemuž si zachovává svou barvu a strukturu i při dlouhodobém venkovním použití. Nízká smrštivost materiálu a vysoká odolnost proti deformaci se promítají do rozměrové stability a vysoké kvality tisku, zejména u přesných dílů.

Snadný tisk a praktická řešení
Materiál je snadno použitelný a kompatibilní s stolními tiskárnami, což zajišťuje plynulý tiskový proces a minimální riziko ucpání (doporučuje se tryska z tvrzené oceli). Vestavěný čip umožňuje automatickou identifikaci filamentu v systému Anycubic ACE Pro, což zjednodušuje nastavení. Opakovaně použitelná cívka se závitovým systémem zvyšuje stabilitu a snižuje riziko zamotání, zatímco tepelná odolnost až do 100 °C a kompatibilita s většinou bezcívkových filamentů zvyšují uživatelský komfort.

| Výrobce | Anycubic |
|---|---|
| Model | IPHTFBK-101 |
| Barva | černá |
| Hmotnost | 1 kg |
| Kompatibilita s ACE Pro Multicolor Filament Box | ano |
| Doporučený průměr trysky | ≥ 0,4 mm |
| Teplota trysky | 240–270 °C |
| Teplota podložky | 65–75 °C |
| Doporučená rychlost tisku | 40–250 mm/s |
| Doba ochlazování | 6 s |
| Maximální průtok | 11 mm³/s |
| Hustota | 1,32 g/cm³ |
| Průtok materiálu | 14,1 ± 1,6 g/10 min (190 °C / 2,16 kg) |
| Teplota tání | 221 °C |
| Teplota měknutí podle Vicata | 74 °C |
| Teplota tepelné deformace (0,45 MPa) | 67 °C |
| Absorpce vody | 0,38 % |
| Tuhost materiálu (Youngův modul) | 2550 ± 100 MPa |
| Pevnost v tahu | 54 ± 2 MPa |
| Prodloužení při přetržení | 12 ± 1 % |
| Rázová pevnost (Izod) | 3100 ± 150 MPa |
| Pevnost v ohybu | 88 ± 2 MPa |
| Rázová pevnost Izod (X-Y) | 60 ± 4 kJ/m² |
| Pevnost v tahu (Z) | 37 ± 3 MPa |









